• Telefon

  (+48) 600 628 816

 • Godziny otwarcia

  Pon - Pt 08:00-16:00

Akademia HSE

Nowa Droga,  Nowa Wiedza,  Nowa Perspektywa

 

Akademia HSE, jest propozycją NEW HSE, dla wszystkich firm oraz osób, które chcą osiągnąć międzynarodowy poziom z zakresu HSE/BHP, oparty o najwyższe standardy, doświadczenie i praktyki. Akademia HSE jest odpowiedzią na zapotrzebowanie budowania nowej jakości oraz wykształcenia wykwalifikowanych specjalistów, którzy będą profesjonalistami i liderami w budowaniu najwyższej jakości kultury bezpieczeństwa.

Akademia HSE: 9 grup- 9 miesięcy- jest autorskim programem rozwoju o unikalnej formule, opracowanym odpowiednio do potrzeb przez NEW HSE, wprowadzający poprzez innowacyjne działanie, nowe kreatywne możliwości. Program Akademii HSE oparty jest na najwyższych międzynarodowych standardach NEBOSH oraz wiedzy, doświadczeniu i praktyce.

 1. Bezpieczeństwo pożarowe
 2. Bezpieczeństwo maszyn- mechaniczne
 3. Transport zmechanizowany. Bezpieczny ruch.
 4. Systemy zarządzania bezpieczeństwem
 5. Substancje chemiczne
 6. Bezpieczeństwo firm zewnętrznych
 7. Prace na wysokości (Work at height)
 8. Bezpieczeństwo maszyn- elektryczne
 9. Ręczne prace transportowe

Akademia HSE skierowana jest do ludzi z inspiracją i ideą, którzy szukają rozwoju, dla których bezpieczeństwo jest ważne i nie boją się wyzwań.

 Slajd1

 

Jak wszyscy wiemy jest ogromne zapotrzebowanie na pracowników z bardzo wysokimi kwalifikacjami oraz wiedzą w zakresie BHP/HSE. Jednak występuje ogromna ilość przypadków, gdy pracownik jest w stanie okazać bardzo wysokie kwalifikacje na przysłowiowym „papierze”, lecz nie jest w stanie przenieś swojej wiedzy na prawdziwe sytuacje w pracy lub wiedza przyswojona w trakcie kursu ucieka z uwagi na to, iż kurs odbył się miesiące lub lata temu, a pracownik nie wykorzystywał przyswojonej wiedzy wcale czy robił to sporadycznie. Kursy, szkolenia oraz egzaminy są bardzo ważne, aby zbudować podstawę wiedzy u pracowników i sprawdzić ich teoretyczną wiedzę w danym zakresie, jednak nasuwa się pytanie, co dalej? Jak osiągnąć wysoki współczynnik wiedzy oraz przenieść ją na prawdziwe sytuacje i czerpać z tej wiedzy w trakcie planowania lub egzekwowania założonych celów?

 

Firma NEW HSE prezentuje jedno z nowych rozwiązań Akademia HSE, które umożliwia podniesienie poziomu oraz standardów bezpieczeństwa w firmie poprzez samo-nauczanie (eng. Self-study). Sprawdzamy wiedzę pracowników na podstawie prawdziwych scenariuszy, z którymi mogą się spotkać w miejscu pracy oraz rekomendujemy dalsze kroki, które pozwolą na wyrównanie poziomu pojmowania BHP/HSE w różnych działach oraz zakładach.

Zapraszamy.

IMG 20180513 WA0008 640x480IMG 20180513 WA0016 640x480

2. POMORSKIE FORUM LIDERÓW BEZPIECZEŃSTWA GDAŃSK, 26.04.2018 r.

Firma NEH HSE, dziękuję organizatorom Grupie Lotos S.A. za zaproszenie do udziału w 2. Pomorskim Forum Liderów Bezpieczeństwa, które odbyło się 26 kwietnia 2018 r. w Sali Atom Club na Stadionie Energa Gdańsk.

Główną ideą powstania firmy NEW HSE było i jest promowanie międzynarodowych norm, najwyższych standardów w zakresie Bezpieczeństwa, Ochrony Zdrowia i Środowiska, zapobieganie urazom w miejscach pracy, minimalizacja kosztów i składek ubezpieczeniowych. Z wielką satysfakcją odnotowaliśmy fakt, że zmienia się język oraz postrzeganie bezpieczeństwa jako wartość nadrzędna, poprzez stosowanie międzynarodowych najwyższych standardów i dobrych praktyk. Gdy NEW HSE zaczynała swoją działalność, był to język dla wielu obcy i nie zrozumiały i tym większą mamy satysfakcję, że nasza działalność przynosi efekty. Dla NEW HSE, jest to jeszcze większa motywacja do dalszej i wytrwałej pracy.

Ideą tworzonego przez Grupę LOTOS S.A. forum jest budowanie w pomorskich instytucjach różnych branż wysokiego poziomu kultury bezpiecznej pracy, prowadzenie działań na rzecz wdrażania i upowszechniania światowych standardów oraz najlepszych praktyk w tym zakresie, jak i tworzenie platformy do dyskusji i umacniania partnerskich relacji pomiędzy przedsiębiorcami regionu.

Pomorskie Forum Liderów Bezpieczeństwa jako nowa inicjatywa zapoczątkowana w 2016 r. zostało wpisane na stałe do kalendarza wydarzeń organizowanych przez Grupę LOTOS S.A. i stanowi wartościowe wsparcie dla pomorskiego biznesu w zakresie bezpieczeństwa pracy. Jako inicjator tego wydarzenia, Grupa LOTOS S.A. liczy na współpracę i wymianę doświadczeń oraz dobrych praktyk z innymi firmami.

IMG 20180426 092257 640x480

IMG 20180426 081208 640x480

Więcej:

http://www.lotos.pl/2642/2_pomorskie_forum_liderow_bezpieczenstwa/strona_glowna

World Day for Safety and Health at Work 28 April 2018 / Światowy Dzień Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia w Pracy 28 Kwietnia 2018- MŁODZI BEZPIECZNI W PRACY

W tym roku ILO/MOP ogłosił wspólne obchody Światowego Dnia Bezpieczeństwa i Zdrowia w Pracy – 28 kwietnia oraz Światowego Dnia Sprzeciwu Wobec Pracy Dzieci (WDACL), które przypada na dzień 12 czerwca pod hasłem:

MŁODZI BEZPIECZNI W PRACY

Kampania zwraca uwagę na bezpieczeństwo i zdrowie młodych pracowników oraz ma prowadzić do zaprzestania wykorzystywania dzieci w pracy.

ILO/MOP w tym roku zwraca uwagę na zagrożenia związane z pracą młodych ludzi, a szczególnie tych, którzy dopiero rozpoczynają pracę zawodową. Ich cechą jest to, że nie posiadają żadnego doświadczenia zawodowego i świadomości zagrożeń występujących w środowisku pracy, a ich początkowa i niepewna pozycja zawodowa sprawia, że przyjmują na siebie prace i zadania o niskim standardzie BHP.

logo krzywe przycięte

Kontakt dla Klientów

  Jennet Arshimova

Telefon

    +48 785 330 705

(English and Polish speaking)

 

Robert Tracz

Telefon

 +48 696 991 881

(Polish and English speaking)

 

Andrzej Buszka

Email

biuro@newhse.pl

(Polish speaking)

Telefon

+48 600 628 816