• Telefon

  (+48) 600 628 816

 • Godziny otwarcia

  Mon - Fri 08:30-16:30

NAJLEPSZE PRAKTYKI SYSTEMU ZARZĄDZANIA ZDROWIEM, BEZPIECZEŃSTWEM I OCHRONĄ ŚRODOWISKA (HSE)

Program jest planem roboczym i może podlegać edycji, rozszerzeniu lub zminimalizowaniu w zależności od potrzeb, wymagań i celów które zostaną szczegółowo ustalone z klientem, związane z ryzykiem i charakterem działalności firmy

Cel szkolenia

Podczas szkolenia dokonamy rzetelnej, praktycznej analizy najwyższych standardów w obszarze zarządzania zdrowiem, bezpieczeństwem i ochroną środowiska. Celem spotkania jest wsparcie i wzmocnienie kompetencji uczestników oraz przedstawienie nowego, unikalnego na polskim rynku sposobu myślenia o BHP / HSE.

Szkolenie stanowi analizę najistotniejszych zagadnień w zaproponowanym obszarze tematycznym.

Skupimy Państwa uwagę przede wszystkim na kompleksowym podejściu do zarządzania BHP / HSE oraz kulturze bezpieczeństwa. Ponadto przeanalizujemy praktyczne elementy oceny ryzyka, kontroli zagrożeń w pracy oraz planowania kryzysowego.

Podstawowe tematy programu szkolenia NEW HSE „Najlepsze praktyki systemu zarządzania Zdrowiem, Bezpieczeństwem i Ochroną Środowiska (HSE/BHP)„

 

Kompleksowe podejście do zarządzania BHP / HSE

 • Wyzwania i zmiany w obszarze BHP / HSE w różnych gałęziach przemysłu. Dokonamy praktycznej analizy kluczowych, perspektywicznych zmian, jakie następują w obszarze wdrażania, realizacji oraz zarządzania projektami BHP / HSE w Polsce.
 • Komunikacja i wpływanie na ludzi. Co to jest zdrowie i bezpieczeństwo w przemyśle? Jak skutecznie komunikować się i przekazywać ważne wiadomości zmieniając sposób myślenia pracowników oraz nawyki indywidualne, zespołowe w obszarze zdrowia i bezpieczeństwa firmy? Ten warsztat ma za zadanie pokazać, w jaki sposób uzyskać wpływ i przekazywać informację.
 • Zarządzanie wykonawcą. Bezpieczna praca z wykonawcami jest ciągłym wyzwaniem dla zamawiających. Stanowi istotny element w relacjach między zamawiającym a wykonawcą. W trakcie spotkania omówimy elementy współpracy, której celem jest wprowadzenie u wykonawcy procedur bezpieczeństwa adekwatnych z założeniami zamawiającego.
 • Zarządzanie Zdrowiem i Bezpieczeństwem. Dyskusja na temat POP MrA. Planowanie strategiczne i zarządzanie systemami BHP / HSE w organizacji.

Kultura bezpieczeństwa

 • Zmiana kultury na wszystkich szczeblach organizacyjnych firmy. Kształtowanie kultury bezpieczeństwa w organizacji, powinno się odbywać na każdym poziomie organizacyjnym, od kadry zarządzającej po specjalistę ds. BHP / HSE. W trakcie analizy wskażemy szczegółowo jak wspierać zarządzanie zdrowiem i bezpieczeństwem oraz wdrażać z powodzeniem zmiany w organizacji.
 • Praktyczne podejście do zmiany i poprawy bezpieczeństwa behawioralnego. W przemyśle widoczne jest rosnące zainteresowanie wprowadzeniem bezpieczeństwa behawioralnego. Aby nastąpiła zmiana w zachowaniu, polityce i systemie organizacji, musi pojawić się wsparcie z góry. W trakcie analizy, ekspert podzieli się z Państwem swoim bogatym, międzynarodowym doświadczeniem oraz pomysłami, które odniosły sukces w tworzeniu trwałych zmian w zachowaniu w obszarze zdrowia i bezpieczeństwa w organizacji.
 • Zdarzenia i wypadki. Raportowanie i zgłoszenie powypadkowe. Raportowanie wszystkich niebezpiecznych sytuacji przed wystąpieniem wypadku i podkreślenie ważności zgłaszania tych incydentów. Zgłaszanie wszystkich niebezpiecznych sytuacji jest bardzo ważnym elementem w zapobieganiu wystąpienia zdarzenia prowadzącego w konsekwencji do powstania wypadku. Analiza każdej niebezpiecznej sytuacji zapobiega występowaniu poważnych wypadków i daje możliwość identyfikacji najsłabszego ogniwa (nauka na błędach). Czy w Państwa organizacji każda niebezpieczna sytuacja jest zgłaszana i jaka jest świadomość zgłaszania tych sytuacji przez pracowników? W trakcie analizy poznacie Państwo skuteczne metody zgłaszania sytuacji niebezpiecznych. Ponadto przedstawimy praktyczne metody opracowywania prawidłowego systemu badań powypadkowych.

Kontrola zagrożeń w miejscu pracy oraz Planowanie kryzysowe

 • Ocena ryzyka. Dyskusja, której celem jest wsparcie uczestników w praktycznej ocenie ryzyka w miejscu pracy.
 • Praktyczne porady i wskazówki dotyczące kontroli substancji chemicznych. W trakcie interaktywnego warsztatu będą Państwo mogli zweryfikować swoją wiedzę, pod kątem posiadanych informacji, które zapobiegają incydentom COSHH. Pokażemy praktyczne metody, jak radzić sobie z incydentami, jeżeli się pojawią.

Case Study

Dyskusja

 1. Praktyczne zastosowanie tematów omawianych w trakcie praktyczne;
 2. Holistyczne podejście do hierarchii zarządzania i kontroli zagrożeń;
 3. Analiza przyczyn incydentu (praca w małych grupach);
 4. Badanie powypadkowe z użyciem metody Bow-tie;
 5. Zdobyte doświadczenia i najlepsze praktyki;
 6. Analiza kosztów incydentu.
 

Plan przedstawia podstawowe zagadnienia, jeśli chcesz poznać szczegółowy plan i założenia, zadzwoń lub napisz do nas. Zapraszamy.

 

logo krzywe przycięte

 

SETA NEBOSH goldpartner manchester 

Vision Zero A partner of logo

6.1

Kurs NEBOSH pl

 

Ocena ryzyka

 

5BBS

Kontakt dla Klientów

  Jennet Arshimova

Telefon

    +48 785 330 705

(English and Polish speaking)

 

Robert Tracz

Telefon

 +48 696 991 881

(Polish and English speaking)

 

Luiza Ludwisiak-Onuch

Email

biuro@newhse.pl

(Polish speaking)

Telefon

+48 600 628 816

 

Ostatnie aktualności