• Telefon

  (+48) 600 628 816

 • Godziny otwarcia

  Pon - Pt 08:00-16:00

Warsztat budowania kultury OH&S w firmie (dla Top Managementu)

"Chcę z wami porozmawiać o bezpieczeństwie pracowników," zaczął nowy prezes potężnego amerykańskiego koncernu Alcoa Paul O'Neill . "Nie jestem pewien, że mnie usłyszałyście," kontynuował prezes. ‘Moją intencją jest przekształcenie Alcoa w najbezpieczniejszą firmę w Ameryce (...)".
Publiczność była zakłopotana. Takie spotkania przeważnie odbywały się według ustalonego schematu: nowy dyrektor generalny zaczyna od przedstawienia się, .... a potem obiecuje zwiększyć zyski i zmniejszyć koszty.
O'Neill nie powiedział nic o zyskach. Słowem nie wspomniał o podatkach. Nie było inwestorskiej nowomowy. W dodatku przypomniał wszystkim, gdzie są wyjścia ewakuacyjne na wypadek wybuchu pożaru w budynku, w którym odbywała się impreza.
Kiedy O'Neill przechodził na emeryturę w roku 2000, roczny przychód netto firmy był pięciokrotnie wyższy niż przed jego przyjściem, a kapitalizacja rynkowa wzrosła o 27 mld dolarów. Ktoś, kto zainwestował milion dolarów w Alcoa w dniu, w którym pojawił się tam O'Neill, zarobił drugi milion w dywidendach w czasie, w którym firmą kierował "szalony PREZES hipis", maniak bezpieczeństwa pracy.

Książka Charlesa Duhigga "Siła nawyku. Dlaczego robimy to, co robimy, i jak to zmienić w życiu i biznesie" w Publio.pl

 

Program jest planem roboczym i może podlegać edycji, rozszerzeniu lub zminimalizowaniu w zależności od potrzeb, wymagań i celów które zostaną szczegółowo ustalone z klientem, związane z ryzykiem i charakterem działalności firmy.

Cel szkolenia

Celem szkolenia jest zrozumienie przez kadrę zarządzającą jak ważnym elementem jest ich świadome przywództwo, przykład i zaangażowanie oraz odpowiedzialność za bezpieczeństwo wszystkich pracowników w firmie. Podczas szkolenia, przekażemy praktyczne sposoby oraz podpowiemy jak budować, wzmacniać i utrzymywać kulturę bezpieczeństwa w zakładzie pracy.

Podstawowe tematy programu szkolenia NEW HSE „Warsztat budowania kultury OH&S w firmie”

 1. Podstawy wiedzy z zakresu Zarządzania Systemem Zdrowia i Bezpieczeństwa w Pracy.
 2. Główne elementy z zakresu zarządzania systemem bezpieczeństwem i zdrowia.
 3. Standardy systemów zarządzania OH&S, metodologia i zasoby.
 4. Odpowiedzialność kierownictwa i ich przywództwo.
 5. Przywództwo i zaangażowanie kierownictwa (Lead by Example)
 6. Zarządzanie ryzykiem.
 7. Kształtowanie świadomości pracowników i ciągłe doskonalenie.
 8. Co zmienić od jutra (praktyczne wskazówki dla kierownictwa).
 9. Zadania i obowiązki pracodawcy i pracownika.
 10. Pomiar wydajności i audytu.
 11. Kultura bezpieczeństwa i podstawy systemu behawioralnego (BBS).
 12. Pytania i odpowiedzi.
 13. ĆWICZENIA PRAKTYCZNE INWIDUALNE I W GRUPACH.
 
NEW HSE podczas realizacji projektu, przekaże rzetelną wiedzę, podpartą wykształceniem oraz wieloletnim praktycznym doświadczeniem. Nasi eksperci, który są niekwestionowanymi specjalistami w swoich działaniach, posiadają istotne kompetencje w prowadzeniu szkoleń, spotkań konsultacyjnych i doradztwa.

Plan przedstawia podstawowe zagadnienia, jeśli chcesz poznać szczegółowy plan i założenia, zadzwoń lub napisz do nas. Zapraszamy.

logo krzywe przycięte

Kontakt dla Klientów

  Jennet Arshimova

Telefon

    +48 785 330 705

(English and Polish speaking)

 

Robert Tracz

Telefon

 +48 696 991 881

(Polish and English speaking)

 

Andrzej Buszka

Email

biuro@newhse.pl

(Polish speaking)

Telefon

+48 600 628 816