• Telefon

  (+48) 600 628 816

 • Godziny otwarcia

  Pon - Pt 08:00-16:00

OCENA RYZYKA - Risk Assessment w miejscu pracy

 

OCENA RYZYKA – to jest "matka BHP/HSE’’- o tym wie każdy fachowiec, który rozumie, że bez identyfikacji zagrożeń i redukcji ryzyka nie ma mowy o bezpiecznym miejscu pracy i bezpiecznym biznesie.

Natomiast, nadal brakuje nam umiejętności zrozumienia zagrożenia vs ryzyka, jakie są rodzaje Oceny Ryzyka, co to jest strategiczna i operacyjna Ocena Ryzyka, kalkulacja potencjalnych szkód i ukrytych kosztów, wpływ na wizerunek i reputacje firmy. Brakuje nam jeszcze stworzenia i wprowadzenia odpowiedniego systemu oceny ryzyka dla codziennej rutynowej pracy, tak samo jak brakuje nam również umiejętności oceny ryzyka związanych ze zmianami (Management of Change), oraz jak nauczyć tych nawyków naszych pracowników. A jeśli mamy ocenę ryzyka – czy ten format jest odpowiedni i wystarczający, i czy mamy świadomość głównych błędów przy wdrażaniu praktyki oceny ryzyka w firmie. Jaka jest różnica miedzy wymaganiami BHP i zawodowej Oceny Ryzyka od oceny ryzyka w miejscu pracy i w procesie całego systemu.

Misja

 • Przedstawienie nowego na polskim rynku sposobu myślenia o procesie OCENY RYZYKA

Cel spotkania

 • Wsparcie i wzmocnienie kompetencji uczestników w różnych rodzajach Oceny Ryzyka, takich jak TRA, JHA, JSA, LMRA, HAZID, HAZOPS, Fault Tree Analyses, etc
 • Przedstawienie i nauka nawyków identyfikacji zagrożeń metodą PEME, ABBI, FIAT
 • Zastosowanie metod kontroli jak ERICPD, VICES, TILE, etc.
 • Dopasowanie metod Oceny Ryzyka do branży i rodzaju zagrożeń uczestników
 • Zrozumienie głównych błędów przy wykonywaniu jakościowych i ilościowych ocen ryzyka; acceptable risk vs tolerable risk
 • Praktyczne podejście, ćwiczenia, interakcja

Szkolenie zostało podzielone na panele, z których każdy stanowi analizę najistotniejszych zagadnień w zaproponowanym obszarze tematycznym.

Skupimy Państwa uwagę przede wszystkim na kompleksowym podejściu do zarządzania OCENĄ RYZYKA, ponadto przeanalizujemy praktyczne elementy.

Padstawowe tematy szkolenia- warsztatów OCENA RYZYKA

Co to jest Ocena Ryzyka ( Risk Assessment)

Wykładowca prowadzi dyskusję dotyczącą oceny ryzyka, praca w grupach. Praktyczne przykłady z zakłady pracy. (Różne branże)

Rodzaje Oceny Ryzyka (JHA, TRA, JSA, HAZID, LMRA, Fault Tree, etc)

Ocena ryzyka. Dyskusja, której celem jest wsparcie uczestników w praktycznej ocenie ryzyka w miejscu pracy. Gdzie stosować Ocenę Ryzyka i kto musi być zaangażowany.

Etapy Oceny Ryzyka (praktyczne ćwiczenia)

Zmniejszenie ryzyka za pomocą ERICPD, TILE, VICES, etc

Case Study

Dyskusja

 1. Praktyczne zastosowanie tematów omawianych w trakcie;
 2. Holistyczne podejście do hierarchii zarządzania i kontroli zagrożeń;
 3. Analiza przyczyn incydentu (praca w małych grupach);
 4. Zdobyte doświadczenia i najlepsze praktyki;
 5. Analiza błędów po ćwiczeniach.

Metody prowadzenia spotkania

Warsztatowa, interaktywna forma zajęć.

Wykład, dyskusja, ćwiczenia praktyczne, omówienie kazusów opartych na autentycznych problemach i zdarzeniach z wykorzystaniem praktycznych przykładów. Umiejętnie połączona klasyczna formuła wykładu z elementami warsztatu nad poszczególnymi zagadnieniami będącymi jego przedmiotem. Uczestnicy są angażowani do zadawania pytań, prowadzenia dyskusji oraz wymiany poglądów.

Plan przedstawia podstawowe zagadnienia, jeśli chcesz poznać szczegółowy plan i założenia, zadzwoń lub napisz do nas. Zapraszamy.

logo krzywe przycięte

Kontakt dla Klientów

  Jennet Arshimova

Telefon

    +48 785 330 705

(English and Polish speaking)

 

Robert Tracz

Telefon

 +48 696 991 881

(Polish and English speaking)

 

Andrzej Buszka

Email

biuro@newhse.pl

(Polish speaking)

Telefon

+48 600 628 816